Jak wybrać dobry serwis laptopów?

Obecnie Serwisów oferujących naprawę laptopów jest bardzo wiele. Nie każdy serwis oferuje usługi przekładające się na ich jakość.
Z własnego doświadczenia wiemy, jakie szkody może wyrządzić naszemu laptopowi ?pseudoserwis?. Wypalone dziury na wylot w płytach głównych, wylutowane elementy z płyty głównej, braki w częściach (jak np. RAM) etc.
Ważne jest by zwracać uwagę w jakim serwisie pozostawiamy sprzęt. Zawsze można zapytać na jakich maszynach serwis pracuje. Czy ma stacje lutującą (by być pewnym, ze nasza płyta nie będzie wygrzewana w piekarniku).
Warto zasięgnąć opinii znajomych, czy też opinii pojawiających się w internecie. Oczywiście ile Klientów tyle zdań i odczuć.
Jednak najlepszą weryfikacją jest wizyta osobista. Mamy kontakt bezpośredni z pracownikiem, możemy przyjrzeć się otoczeniu, w jakich warunkach odbywają się naprawy.
Jeśli nie mamy ochoty na ruszanie się z domu to możemy przejrzeć strony internetowe. W nich znajdziemy podstawowe informację o Firmie. Należy zwrócić uwagę na rok założenia. Jeśli Serwis działa na rynku od wielu lat i do tego współpracuje z innymi serwisami, posiada oddziały to oznacza, ze jest godny zaufania. Warto zapoznać się ze stroną merytoryczną strony, zapoznanie się z informacją dotyczącą zasobów sprzętowych danego Serwisu.
Wielu z nas dokonuje wyboru Serwisu na podstawie lokalizacji. Nie zawsze selekcja na podstawie miejsca jest trafna. Czasami warto podjechać gdzieś dalej i mieć pewność co do jakości wykonanej usługi.