Najnowszy Nexus 8 już w lipcu.

W kwestii najnowszego dziecka Google czyli tableta Nexus 8 stawia prawdopodobnie na współpracę z Asusem i nic w tym nie był oby dziwnego przecież w dwóch poprzednich modelach korzystał już z usług Tajwańczyków.

Poprzednia premiera na kwiecień została już przesunięta na lipiec. Tym samym prawdopodobnie gigant Google nie ogłosi debiutu tableta na swojej corocznej imprezie I/O. O nowym Nexusie wiadomo bardzo niewiele jedynie to że będzie miał co najmniej 8 calowy ekran wysokiej rozdzielczości z najnowszą wersją systemu android 4.5. Jako procesor prawdopodobnie użyty zostanie jeden z mobilnej rodziny procesorów Intela Bay Trail T, choć nie wykluczono się też że może to być Qualcomm dostarczony przez amerykański koncern.

Google postanowił porzucić segment tabletów 7 calowych gdyż musi tam się zmagać ze sporą konkurencją. W grupie urządzeń z ośmiocalowych ekranem rynek jest jeszcze stosunkowo niewielki zamieszkały przez Samsung Note 8.0 , Galaxy Tab Pro 8.4, LG G Pad 8.3 czy podchodzące pod 8 cali Acer Iconia.