Mistrzowie kodowania wybrani!

Kodowanie jest tylko dla dorosłych? Coraz częściej zachęcamy dzieci do poznawania fantastycznego świata IT. Co na to dzieci? Jak wiadomo, do komputerów nie trzeba długo ich zachęcać. Swoimi umiejętnościami dotyczącymi programowania, dzieci mogły się pochwalić podczas finału Mistrzów Kodowania w Warszawie. To dopiero pierwsza edycja konkursu, który ma zadanie edukacyjne. Mistrzowie Kodowania to konkurs dla dzieci ze szkół podstawowych w całej Polsce ? to nauka programowania od samego początku, która ukazuje, że komputer to nie tylko gry przeglądarkowe i inne. W konkursie wzięło udział ponad 5000 dzieci, co jest ogromnym sukcesem tego rodzaju inicjatywy.kodowanie

Dokładnie dnia 13 czerwca 2014 roku w Pałacu Ujazdowskim, dzieci zaprezentowały organizatorom oraz patronom akcji swoje projekty programistyczne, nad którymi pracowały razem ze swoimi nauczycielami przez ostatnich kilka miesięcy. Kto zatem szczególnie zasłynął w bojach? Szkoła Podstawowa nr 58 w Poznaniu. Wyróżniła się przede wszystkim nowoczesnemu podejściu do nauczania. Szkoła dostała od organizatorów, a dokładniej firmy Samsung, wyposażoną od A do Z salę informatyczną.

Dzień po rozstrzygnięciu konkursu odbył się Rodziny Piknik z Mistrzami Kodowania. Uczestnicy konkursu mogli spotkać znanych sportowców, zwiedzić interesującą wystawę ?Umysł Przyłapany? w Centrum Nauki Kopernik i zająć się tematyką konkursową, czyli programowaniem. Mistrzowie Kodowania to właściwie program, który został zorganizowany przez markę Samsung wraz z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów. Do programu przyczyniła się również fundacja ?Rodzice Edukacji?. Dzieci kierowane przez odpowiednich nauczycieli mogą poznawać w swojej szkole podstawy programowania, korzystając między innymi ze znanego języka Scratcg, który polega na intuicyjnej obsłudze narzędzi. Język został opracowany przez specjalistów z instytutu MIT.

Wczesne rozpoczęcie przygody z kodowaniem na pewno zaprocentuje w przyszłości.